i112
 
id5
logopoprawionekolory2sharp

Nie jesteś zalogowany

id5

Co oznacza CMYK?

CMYK jest zestawem czterech podstawowych kolorów farb drukarskich stosowanych powszechnie w druku kolorowym w poligrafii i metodach pokrewnych. C - cyjan, M - magenta, Y - żółty, K - czarny. Te podstawowe kolory odpowiedzialne są za druk małych punkcików w poszczególnych kolorach tak blisko siebie, że ludzkie oko widzi tylko i wyłącznie jedna plamkę o konkretnym kolorze.
Co oznacza kolor 4+4 , 4+1, 4+0?

- 4/4 oznacza zadruk obustronny w pełnej kolorystyce ( tzn. 4 składowe palety CMYK na obu stronach).
- 4/1 jest określeniem druku dwustronnego, przy czym strona 1 jest w pełnej kolorystyce, a strona 2 posiada tylko jeden kolor składowy palety CMYK np. Yellow lub Black.
- 4/0 oznacza zadruk jednostronny w pełnej gamie kolorów CMYK
Co to jest Spad?

Spad drukarski to obszar druku, który wychodzi poza krawędź ostatecznej publikacji. Spad drukarski należy zachowywać po to, by zyskać gwarancję, że papier będzie zadrukowany od brzegu do brzegu, kiedy już odpowiednie maszyny przytną arkusz. Ma to istotne znaczenie dla arkuszy, które posiadają zadrukowane tło. Podsumowując - spad drukarski gwarantuje profesjonalne przygotowanie materiałów reklamowych.
Jaką rozdzielczość powinien mieć projekt?

Preferowana rozdzielczość zawiera się w przedziale 30 - 150 DPI, plik w skali 1:1 (rozmiar rzeczywisty). W zależności od wielkości pliku i odległości jego oglądania, rozdzielczość może być różna. Ogólnie panująca zasada mówi że: im większy rozmiar pracy (lub większa odległość oglądania) - tym mniejsza rozdzielczość. Nie ma konieczności przygotowywania plików  większych niż 150 DPI, gdyż powyżej tej wartości różnica jest praktycznie niezauważalna. Oczywiście nie należy mylić rozdzielczości pliku z rozdzielczością - jakością druku. Druk Deal oferuje jakość druku do 1440 Dpi a to nie ma nic wspólnego z rozdzielczością pliku.
W jakim formacie zapisać plik?

Plik należy zapisać w jednym z poniższych formatów:
- TIF (bez kompresji LZW, płaski - bez warstw)
- PDF (max Acrobat 4 wersja 1.3)
W momencie gdy plik posiada elementy wektorowe, teksty, lepiej zapisać plik w formacie EPS i obowiązkowo dołączyć prevkę JPG
Czy można zamówić produkt, którego nie ma na stronie?

Tak. Drukarnia DRUK DEAL realizuje nie tylko zamówienia zgodnie z tym co jest podane na stronie. W przypadku skomplikowanych wycen, bądź uzyskania informacji na temat produktów, których nie ma w asortymencie prosimy wysłać zapytanie ofertowe na adres biuro@drukdeal.pl
Jakie są formy płatności?

Dla klientów jednorazowych wyłącznie przedpłata przy składaniu zamówienia (gotówka lub przelew), lub płatność za pobraniem.
Dla klientów stałych i agencji reklamowych po drugim zleceniu istnieje możliwość płatności odroczonej, po pozytywnym rozpatrzeniu prośby. Dodatkowo dajemy możliwość fakturowania okresowego (co tydzień, co miesiąc).  Nie ma możliwości zapłacenia przelewem po wykonanym zleceniu.

1. Co oznacza CMYK? 2. Co oznacza kolor 4+4 , 4+1, 4+0? 3. Co to jest Spad? 4. Jaką rozdzielczość powinien mieć projekt? 5. W jakim formacie zapisać plik? 6. Czy można zamówić produkt, którego nie ma na stronie? 7. Jakie są formy płatności?

Pytania i Odpowiedzi

© Copyright DDC MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Roll-up classic Roll-up premium Roll-up elegance L-Baner Folia OWV Folia samoprzylepna Naklejki Roll-up 2 side premium Roll-up 2 side elegance Roll-up Outdoor X-Baner Fototapety Banery Druk na papierze Plakaty Ścianka Łukowa Magnetic Impact Ścianka Prosta Magnetic Impact FAQ - najczęstsze pytania Polityka prywatności Ścianka Łukowa Classic Spring Regulamin sklepu Specyfikacje Gwarancja satysfakcji Roll-up master Materiały Promotor Ścianka Prosta Fabric Tablice reklamowe